Yeni Nesil Web Tasarım Trendleri


Yeni Nesil Web Tasarım Trendleri

Yeni Nesil Web Tasarım

Geçtiğimiz sene trendleri içerisinde yer alan duyarlı web tasarımları bu yılın da trendi olmaya devam etmektedir. Sabit ve mobil cihazlarda yelpazenin genişlemesi ile her ekrana uyum sağlayan likit tasarımlar kendini iyice belli edecek gibi görünmektedir.Yeni tasarımları ister büyük bir ekranda, akıllı cep telefonunuzda, ister tabletinizde görüntüleyebilirsiniz aldığınız sonuç çok farklı noktalarda olmayacaktır.

Tipografik Tasarım

Geçtiğimiz yıllarda daha fazla resim ağırlıklı giden tasarım işleri bu senenin son dönemi dahil olmak üzere “sanki daha yeni keşfedilmişçesine” tipografinin işin içine giriş yapması ile keyifleniyordur. Bu sene içerisinde tasarlanan bir den fazla sitede tipografik oluşumlar göreceğimiz kesin gibidir. Hatta bu web tasarımın ana unsurlarından biri olması da olasılıkların içindedir.

Büyük Görseller

Her sene süregelen trendlerden bazılarıda web sitelerinde daha fazla büyük görsellerin aktif olarak kullanılmaya başlanmıştır.Bu konu hakkında her sene sebep sonuç ilişkisi devam etmektedir. Sürekli olarak artan internet hızları sayesinde eskilerden olduğu kadar çok fazla önemli olmayan görsel optimizasyonu sayesinde bundan sonra daha kaliteli ve büyük imajları web sitelerinde aynı zamanda web tabanlı uygulamalarda görmek mümkündür.

HTML5,CSS3 Ve Paralaks Kaydırma Efektleri

Flash bundan sonra yavaş yavaş ömrünü tamamlayarak yerini HTML5’e bırakmaya hazırlanmaktadır. HTML5 ile CSS3 gibi teknolojilerle kodlanan modern sayfalar ile birlikte sıkça görmeye başlayacağımız bir trend ile paralaks kaydırma efektleri olacaktır. Daha önce sizlere bahsettiğim uygulamayı zaten bu senenin sonlarına doğru bol bol görmeye başlamaktadır. Tabi bu uygulamaların sadece yatayda değil dikey olarak da kaydırmada etkili olacağının altını çizmek gerekiyor.

Sadelik Ve Doğallık

Her geçen sene daha çok benimsenmeye başlayan minimalist ve sade tasarım yaklaşımlarını bu sene daha fazla sık ekranlarımızda görmekte olacağız. Bu tarz tasarımlarda tipografik unsurların daha fazla yer alacağı öngörüsü ile birlikte bu minimal yaklaşımın daha çok keyifli bir hal alacağını düşünen grubun içindeyim. Doğal ve Sade tasarımlar her zaman daha kolay ve anlaşılabilir oluyor. Derdini zahmetsizce ve çabuk anlatan işler olduğundan internet üzerindeki kullanım hızını dikkate aldığımızda bu olguyu anlatan işler olduğundan internet üzerindeki kullanım hızını da dikkate aldığımızda bu olguları da 2013 trendleri arasında çok rahat saymak mümkündür.

 

 

 

 

        Web Tasarım, Web Tasarım Trendleri, İnternet Sitesi, Yeni Nesil Web Tasarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Web Sitenizi Ücretsiz Analiz Edelim

Seo Analiz