Yeni Nesil Web Tasarım Anlayışı


Yeni Nesil Web Tasarım Anlayışı

 

Tasarlanan web sayfası hedeflendiğimiz noktanın daha ilerisine taşıyan olağanüstü bir itici güç haline gelebiliyor.Yalnız bu tür çalışmaların da çabuk tüketilen bir tanıtım aracı olduğunu tekrardan da hatırlamalıyız.

Yeni nesil Web Tasarım Anlayışında modern çizgilerin yanı sıra geriye dönük tasarım algısı daha güncelliğini de korumaktadır.Retro ve Wintage esintileri bazı tasarımlarda da kendine de yer bulmaktadırlar.Html5 ve Css3’ün getirdiği yenilikler doğrultusunda artık tasarımcıların da yanı sıra yazılımcılar açısından da esnek bir hareket alanı da sağlanmış olmaktadır.

Html5’in flash’a da rakip gösterilmesi buna örnek olarak verilmektedir.Tarayıcının da üzerine binen yükün azalması ve kullanıcıların da projelerinde html5’e de yer verme sebeplerinden de bir tanesidir.Daha yüksek performans ve hızı neticesinde de tercih sebebi olmaktadır.Css3 ise görselliğin ön plana çıktığı çalışmalarda fark edilir derecede ağırlığını da hissettirir.

Css2’ye göre de daha hızlı ve işlevsel olan Cas3 html5 entegrasyonunda yüksek başarı ve performans sağlamanın yanı sıra cpu belleğinden de minimum yer tutmaktadır.

 

web tasarim,web tasarımı,internet sitesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Web Sitenizi Ücretsiz Analiz Edelim

Seo Analiz