Yazılım ve Web Tasarım İlişkisi


Yazılım ve Web Tasarım İlişkisi

Web sayfanızı hazırlattınız. Her hali ile harika bir web sayfası oldu. Artık yayınlanmasını istiyorsunuz. Birden ana sayfasında değiştirmeniz gereken bazı hususlar olduğunu gördünüz. Bunu web tasarım hizmeti aldığınız firmaya ilettiniz ama bu işlem için de sizden ücret istedi. Evet, bu gayet doğal. Eğer bir hizmet talebinde bulunuyorsanız ücret istenmesi ve ücret ödenmesi de gayet doğaldır. Bu noktada küçük araştırmalarla web sayfalarının bazı yazılımlarla çok basit ve kolay bir şekilde yönetilebileceği bilgisine ulaştınız. Hatta bazı arkadaşlarınız ve tanıdıklarınız da bu tür uygulamalar kullanmaktalar.

Evet haklısınız web sayfanızın olması yetmez. BU web sayfasını yönetebilmeniz, gerektiğinde içeriğini güncelleyebileceğiniz, yeni resimler, yeni yazılar, yeni içerikler ekleyebileceğiniz, yeni bir ürün yada yeni bir makale yüklemenize izin verecek ve bu işlemleri zorlanmadan kolayca yapabileceğiniz bir sistem hazırlanabilir ve web sayfanıza entegre edilebilir. Bu tür bir yazılım farklı web yazılım dilleri ile yazılabilir. Seo uyumlu bir web siteniz de olsa bu tür bir yazılıma ihtiyacınız bulunuyor.

Web sayfalarının interaktif bir hale gelebilmesi, yönetim panelinden kolayca güncellenebilmeleri ve yönetilebilmeleri için php ya da asp web programlama dilleri ile hazırlanması gerekir. Bu yazılım dilleri ile birçok uygulama hazırlanabilir. Bir galeri sistemi veya bir haber sistemi uygulaması hazırlanabilir. Veya ürünlerinizi yayınlayabileceğiniz, ürün resimlerini girebileceğiniz bir sistem hazırlanabilir. Aslında sıfırdan yazdırıp çok masraf etmemekte bir seçenek. Bu hususta yazılmış ve hazırlanmış ücretsiz php ya da asp web portal web sitesi uygulamaları da mevcut. Her ne kadar bu uygulamalar sadece sizin için hazırlanış bir yazılımın yerini tutamayacak olsa da fiyat açısından çok daha ucuz olacaktır. Joomla ya da WordPress gibi portal ve blog uygulamaları ile web sitenizi düzenleyebilir ve işletebilirsiniz. Bu web siteleri uygulamaları seo ile de uyum içerisinde çalışır ve seo çalışmaları yapılabilir.

Bir web yazılım dili ile iyi bir yazılımcı e-ticaret sistemleri, ödeme sayfaları, galeri sistemleri, ziyaretçi defterleri, forumlar, sayaçlar gibi aklınıza gelen ya da gelmeyen türlü türlü uygulamalar hazırlayabilir. Gerçek bir yazılımcı hayal ettiği her türlü uygulamayı php ya da asp ile hazırlayabilir. İyi bir yazılımcı hazırladığı web sitelerinin tüm güvenlik önlemlerini alabilir. Güvenlik açıklarını test ederek tespit edebilir ve yamayabilir. İyi bir yazılımcı daha sonra bir web sitesinin seo çalışması yapılacak ise, tamamen seo ya uyumlu, daha sonra hiçbir sorun çıkartmayacak şekilde web sitesinin yazılımını hazırlayabilir. İyi bir web tasarımcı hazırladığı bir web yazılımı ve web sayfası scriptini başkası yada kendi tarafından hazırlanmış bir web tasarım şablonuna sorunsuz ve kolay bir şekilde entegre edebilir. İyi bir web yazılımcı, bir web sayfasının yazılımsal ya da tasarımsal hatalı kodlama ve lüzumsuz yazılım dil artıklarını tespit edebilir ve web sayfası kodlarını bu kodlardan temizleyebilir. Bu sayede web sitesi arama motorları tarafından daha tercih edilir bir web sitesi olacaktır ve seo ya uyum sorunu yaşatmayacaktır.

Kısaca yazılım, web tasarımı ile birleştiğinde kıymet kazanır. Web tasarımı ile yazılımı birleştirilmiş bir web sitesi, seo işlemleri ve çalışmaları yapıldığı takdirde artık çok ziyaret edilen ve kıymeti takdir edilen bir web sayfasını konumuna ulaşır. Sonuç itibari ile seo, web sayfaları için olmaz ise olmazdı desek asla abartmış olmayız. Web sayfanızı, web yazılımınızı ve seo uygulamanızı güvendiğiniz ve itimat ettiğiniz kişilere yaptırın ve sonucunda rahat edin, sıkıntı yaşamayın.

 

 

 

 Web Tasarım,Web Tasarımı, Bakırköy Web Tasarım, Web Tasarım  Bakırköy, Web Tasarım Hizmeti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Web Sitenizi Ücretsiz Analiz Edelim

Seo Analiz