Web Tasarımcı Olmak


Web Tasarımcı Olmak

Geçmiş yıllarda internet kullanımı şimdiki gibi değildi , şu anda internet kullanımı her eve girmekle beraber internette online olan kullanıcı sayısı da artmıştır. İnternet kullanıcıları en çok vakit geçirebileceği eğlenceli siteleri tercih etmektedir.Bu nedenle şu an da internet sitesi açan internet sitesi sahipleri sitelerini vakit geçirilebilir bir site yapmak için uğraşmaktadır.Bazı sitelerde mesela bilgi siteleri, sitelerinin google da yükselmesi için ceo olarak adlandırdığımız, internet ceolarına para vermektedir. İnternet kullanıcılarının internette vakit geçirdiği siteler büyük ölçüde oluşmuştur.İnternet kullanıcılarının internette takıldığı siteler genel anlamda bellidir

İlerleyen yıllar bize gösterecektir ki internet dünyası giderek daha çok gelişecek ve artık insanlar evlerinde oturarak internetten para kazanabileceklerdir.İnternet kullanıcılarını yapılan anketlere göre günde 4 saat internette vakit geçirmektedir. İnternet son yıllarda öyle bir şey olmuştur ki insanlar günlük hayatta araçlar vasıtasıyla yaptıkları çoğu işi internetten yapıyor hale gelmişlerdir. Mesela gazete okumak için internet tercih edilmiştir veya spor haberlerini okumak için internet tercih edilmektedir. Birde sosyal paylaşım sitelerinde insanlar fotoğraflarını paylaşarak kendi haberlerini insanlara duyurmaktadırlar. Bu kapsamda bir çok insan zamanını sosyal paylaşım sitelerinde geçirmektedir. Sosyal paylaşım siteleri öyle bir site olmuştur ki ,internet dünyasında yapabildiğiniz her şey bu siteler dede yapılabilmektedir. Mesela internetten gazete veya haber okuyanlar için bu siteler idealdir ayrıca yazarların ve fotoğraf sanatçılarının, köşe yazarlarının da kendi siteleri bulunmaktadır. Bu nedenledir ki son yıllarda web tasarım konusunun önemi çok artmıştır. Web tasarım konusuna yıllar önce çok fazla değer verilmezken, internet sitelerinin aralarındaki rekabetin artmasıyla web tasarım konusu önem kazanarak bir çok internet meraklısının dikkatini çekmiştir. Sosyal platformda güçlü siteler birkaç ay için de veya her yıl bir yenilik yaparak sitenin ara yüzünü değiştirmekte ve kullanıcıların sıkılmalarını önlemektedir.Bu nedenle kullanıcıların internet ortamında geçirdiği süre artmaktadır, zaten amaçlanan şeyde bu olmaktadır, kullanıcıya internette zaman geçirtmek.
Son zamanlarda bu dala ilginin artmasında ki diğer sebep ise kullanıcıların siteleri geliştirme ve ben daha iyisini yaparım fikridir.Çoğu kullanıcı girdikleri sitenin tasarımın beğenmemekte ve farklı renkler ve tarzlarla site yapmak istemeleridir.Birçok kullanıcı bu sebeple kendilerine ait siteler oluşturmakta ve tasarımlarıyla fark yaratmaktadırlar.Tasarım konusunun temelinde tarz ve estetik olduğu için her web tasarım öğrenmek isteyen kişi web tasarımı öğrense de kullanamaz.Çünkü web tasarımı bir fikir işidir ve fikirsiz bir tasarım,tasarım değildir.Tasarımı oluşturan unsur beyinden gelir ve bilgisayar ortamına dökülür ,bu işte en temel şart yaratıcılıktır.Bu yüzden web tasarımla uğraşacakların başlangıçta kendilerini sorgulamaları gerektir ,çünkü bu iş görüldüğü gibi kolay bir iş değildir.Bu işte uzmanlaşmak için yıllarını veren ve halen mükemmel ötesi tasarımlar yapamayan çok kişi vardır.Bunun sebebi ise o kişilerde bir şeylerin eksik olmasıdır ,ters giden bir şeyler vardır.Tasarımcı olmaya karar vermeden önce bunlar çok iyi bir biçimde araştırılmalıdır.

 

Web Tasarım,Bakırköy web Tasarım,Web Tasarım Bakırköy,İnternet sitesi,Web Sayfası tasarımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Web Sitenizi Ücretsiz Analiz Edelim

Seo Analiz