Web tasarım ve Seo


Web tasarım ve Seo

Nasıl Bir Domain İsmi Seçmeliyim?

Domain ismi seçilirken iki farklı faktör göz önünde bulundurulmalıdır. Açacağımız web sitesinin arama motorlarında yükselmesini istiyormusunuz yada web sitenizin yükselmesi sizler için bir önem arz etmiyormu. Birinci seçeceğiniz domain ismi ile Google yada diğer arama motorlarında etkileri. İkinci seçeneğinizin domain adresinizin marka duruşudur.

Domain Adresinin Arama Motorlarında Etkisi

Bir den fazla firmalar web sayfası açarken; Domain ismini SEO açısından fazla öneme sahiptir. Domain adresinizin sitenizdeki içerik ve anahtar kelimeleri ile birebir uyumlu olması gerekmektedir. Mesela internet üzerinden satış yapabilmek için bir E-ticaret sitesi açacağınızı var sayarsak. E-Ticaret sitenize hediyelik eşya satacaksınız.İnsanların sizlere Google’de hediyelik eşya kelimesi ile bulmasını istiyorsanız. Bu durumda sitenizin domain adresi içerisinde mutlaka hediyelik eşyalar kelimesinin geçmesi gerekiyordur. Google botları ve domainleri soldan sağa doğru okumaktadırlar. Bu yüzden hediyelik eşyalar kelimenizi ne kadar www. adresine yakın tutarsanız o kadar faydası olmaktadır.

Domain Adresini Kendi Adınıza Kayıt Ettirin

Firmanız için yaptıracağınız web sitenizin domain adresini mutlaka siz satın alın. Domain adresinizi web tasarım’ı yapan firmalar satın alırsa ileride sorun yaşayabilme olasılığı bulunmaktadır. Ya da aranızdaki en ufak sorundan dolayı size domain adresini vermeme hakkı bulunuyordur. .com,.tr,.org,.net,.tc uzantılı domain adreslerini her isteyen alabildiği için siz domain adresinizi size ait olduğunu ispatlayamazsınız.

 

 

 

 

        Web Tasarım ve Seo, Seo Web Tasarım, Web Tasarımın Seo ya Etkisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Web Sitenizi Ücretsiz Analiz Edelim

Seo Analiz