Web Tasarım Trendleri


Web Tasarım Trendleri

Açıkcası bu tabiki bir abartma ama şuda bir doğru ki internet her geçen gün inanılmaz bir hızla da gelişmektedir.Ve güncelleme hızını da en fazlaya çıkarmaktadır.İnternetin bu kadar geniş bir kütüphane haline benzerliği almasını yanında da birde buranın arka kısmındaki web tasarımcılar ve web geliştiriciler vardır

Bu sürekli değişen teknoloji onların güncel teknolojileri takip etme ve çalışmalarına uygulama konusunda da akıl almaz bir koşuşturmacanın içine çekmektedir. Web Geliştirme ve Web Tasarım teknikleri neredeyse artık yılda bir kendini güncellemekte ve bir önceki teknolojiyi de tarihe gömmekte niyetli gözüküyor.

Bu gelişim artık web sayfalarında efeklerin ve renk paletleri kullanımını tamamen özgür ve çeşitli kılmaktadır.Resim güzelliği dışında seçeneklerin de artması ve arama motorlarının kaliteli kriterlerini sürekli değişmesi sonucu kodlama işlemide ayrıca değer kazanmış durumundadır.

Günümüz Web Sitesi Tasarımı Trendleri

Resimleri yanında sayfanın kullanıcı dostu olmasını da hedeflemektedir.Hoş görünen bir site hazırlamak artık sadece pastanın da yarısı halindedir. Sayfanın göze nasıl gözüktüğünden de ziyade neler yapabileceği ve kullanımı artık daha ön plana da çıkmaya başlamıştır.

Son zamanlarda da birden fazla web sayfası tasarlanırken eskiye göre çok daha kolay ulasabileceğini de dikkate almaktadır.Bu sebeple de web sayfalarında uygun menü ve link yerleşimi günümüz web sayfası standartlarıdır.Genel olarak da

internet kullanıcılarının dikkat ve odak süresi 3-5 saniye arasında da değişir.Bu zaman içinde aradıklarını da bulamadıkları zaman başka kaynaklara yönlenebilirler.Tam da bu sebeple Menü ve Bağlantı yerleşiminin de dikkate yapılması çok da önemli ve değerlidir.

 

web tasarim,web tasarımı,internet sitesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Web Sitenizi Ücretsiz Analiz Edelim

Seo Analiz