Web Tasarım Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler


Web Tasarım Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web sitesi uygun programlama dilleri ve görsel kaynaklarla oluşturulan, internet dünyasında tanınabilme olanağı artırarak firmalar arasında iletişimi sağlayan bir köprü niteliğindedir. Web tasarım için tercih edilecek web tasarım ajansı, insanların beklentilerini karşılamakla görevli, uzman ekipler tarafından oluşturulan ve web sitelerinin tüm süreçleriyle yakından ilgilenen kuruluşlardır. Web tasarım sürecinin ardından uygulanacak çalışmaları da üstlenen bu kuruluşlar sayfanızın uygun arama motorlarının merceği altına girebilmesini sağlamaktadır. Özellikle kelimeler üzerinden yapılan çalışmalar ile sitenizin gelirlerini artırmayı hedefleyen web tasarım ajansı, sayfanızın güncel donanımlardan oluşmasına imkan tanımaktadır. Web tasarım sürecinin aşamaları arasında yer alan site isketeli oluşturma işleminde öncelikli olarak müşterilerin beklentisi öğrenilmektedir.

Web sitesi kurarken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlar ana sayfanın index.html biçiminde düzenlenmiş olmasıdır.Frontpage programı ile uygulanan bu yöntem Server’ınızın yeni bir sürümden oluştuğunu göstermekle birlikte günümüzde de en sık tercih edilen ana sayfa modüllerinden biridir. Sayfanızı ziyaret eden kullanıcılara güncellendirmeler hakkında bilgi verebilir, firmanızın tanıtımını gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle bu tip haberleri ana sayfanız üzerinde göstermeniz gerekmektedir. Sitenin müşteriler için sunduğu hizmetler sayfanızın tıklanma oranını artıracaktır. Bu hizmetlerden bahsederek firmalar arasındaki rekabeti artırabileceğiniz gibi ziyaretçilerinizin bilgilenmesine de imkan tanıyabilirsiniz. Sayfanızı hazırlarken sade tasarımlara öncelik tanımalısınız. Basit fontlar, klasik yazı tipleri ve gösterişten uzak renkler sayfanızı ziyaret eden kullanıcıların istedikleri bilgilere ulaşmasını sağlayacaktır.

Sayfanın görsel materyallerle desteklenmesi size artık bir puan kazandıracaktır. Tercih edeceğiniz resimlerde görsel çözünürlüğü yüksek olan ‘’JPEG’’ formatına öncelik tanımalısınız. Çerçeveler (Frame) sayı bakımından dikkat edilmesi gereken web tasarım uygulamaları arasında yer almaktadır. Sayfanızdaki Frame sayısını artırırken düzen bakımından da şekil bozukluğu yaratmamasına dikkat etmelisiniz. Browser’ın görüntü sağlayabilmek adına sayfanıza yüklediği çerçeveler uzun bir süre gerektirebilmektedir. Bu gibi problemlerle karşılaşmamak için az ama işlevsel Frame’lere göz atabilirsiniz. Dinamik Html kullanımında önemli bir yere sahip olan Style Sheet kullanımını için web tasarım ajansı hizmetlerinin daha önceki projelerine göz atabilirsiniz. Ziyaretçilerin Browser’larına uygun desteği vermesi gereken Style Sheet çalışmaları için Asp, Cgi tipi yazılım dillerinde bulunan programları tercih edebilir ya da web sitelerinden yardım alabilirsiniz.

Web tasarım sürecinde ses ve video desteği de önem taşımaktadır. Ana sayfanızda yoğun olarak kullanılan sesler web sitenizin geç açılmasına neden olabilir. Bu nedenle müzikle ilgili bir site hazırlamayacaksınız sesleri tercih etmemeniz tavsiye edilmektedir. Sayfanızı bir web tasarım ajansı ile anlaşmalı olarak yaratma aşamasında istediğiniz videoların ana sayfanızda görünmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle firmanız hakkında kısa tanıtım videolarının ziyaretçilerinize talep etmesine de imkan tanıyabilirsiniz. Prestijinizi yansıtan, işlevsellik bakımından zengin ve logo, renk uyumu, parlaklık gibi özellikler göz önüne alınmış bir web tasarım sürecini destekleyen SEO çalışmaları web sayfanızın lider firmalar arasına yerleşmesini sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Web Sitenizi Ücretsiz Analiz Edelim

Seo Analiz