Web Sitelerinde Html Tasarım


Web Sitelerinde Html Tasarım

Html tasarım web tasarımcıların en çok kullandığı veya kullanmak zorunda kaldığı konudur. Html bir ara yüz yazılım dilidir. Her sitenin istisnasız başka bir dil kullanmadan html kullanarak verilerimizi veya kullanıcıya yansıtacağımız her şeyi html ile kullanarak yansıtmak zorundayız. İş böyle olunca her web tasarım yapan kişinin kullanması gerekecektir. Html dili yazılımcılar ile tarayıcıları bağlayan bir yazılım dilidir ve her yazılım dili gibi taglar ile yani bazı işaretler ile bunun bir html yazılımı olduğunu tarayıcıya anlatırız. Tag dediğimiz şey büyüktür (>) ve küçüktür (<) işaretleridir . Bu işaretler arasına yazdığımız şeyler html kodları olarak algılanır. Peki bu taglar ne işe yarıyor. Bu taglar ile tarayıcı yazılımı okurken PHP dilini ve HTML dilini birbirinden ayırmasına yarar. Ayırması gerektir çünkü aynı sayfa içinde bir çok dil (PHP, CSS, AJAX, JAVASCRİPT, HTML) kullanırız. Bu dillerin hepsini ayırmak için bazı işaretler bize yol gösterir.

Html dili genel olarak çoğu dillerden daha kolaydır. Ayrıca kolaylığının yanında Frontpage, Dreamviewer gibi diller ile html tasarımı hiç kod kullanmadan yapılabilir. Ama üzerinde en ufak bir değişiklik yapmanız için yinede kodların ve html tagların nasıl kullanıldığını bilmeniz lazımdır. Türkiye’de ki bir çok web sitesinde html dersleri verilir veya arşivlerine ulaşabilirsiniz. Eğer bir web tasarımcı olmak istiyorsanızweb kesinlikle html dili ile başlamanız lazımdır.

Yoksa php öğrenmeniz hiçbir ifade etmeyecektir. Gönül ister ki sizlere burada html tasarımın nasıl olacağını ayrıntılı bir şekilde anlatmak ama bu iş öyle üstün körü makalelerde ele alınamayacak kadar ayrıntılıdır. Sizlere videolu dersleri izlemenizi öneririm.

Bir sonraki makalemde artık web sitelerinin yazılım kısmından çıkıp yazılımı nasıl kullanacağınızı anlatacağım. Bundan sonraki ilk makalemde şirket sitelerinin nasıl olacağını anlatacağım. Nasıl olacağını derken ne gibi içerik veya ne gibi bir yazılım kullanmanız gerekeceğini ayrıntılı bir şekilde anlatacağım. Şirket sitelerinin neden sade olacağını ve renklerinin nasıl kullanılacağını anlatmaya çalışacağım. Renkler genelde hep şirket profilini yansıtan renkler olabilir. Butonlar veya iletişim formları gibi bir çok ayrıntıya girmeye çalışacağım ama makalemin de çok uzun olmasını istemiyorum. Lafı çok uzatmadan diğer makalemde görüşmek üzere…

 

 

Web Tasarım, Bakırköy Web Tasarım, Web Tasarım Bakırköy, Web Sitesi, İstanbul Web Tasarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Web Sitenizi Ücretsiz Analiz Edelim

Seo Analiz