Teknolojiyi Doğru Kullanmak


Teknolojiyi Doğru Kullanmak

Günümüzde yadsınamayacak bir araç olan teknoloji o kadar içimize işlemiş durumda ki artık sosyal yaşantımızdan neredeyse ödün vererek teknoloji ile çoğu işimizi hallediyor uzaktaki arkadaşlarımız veya akrabalarımızla görüntülü görüşmeyi tercih ediyoruz. Teknolojiyi Doğru Kullanma konusunda yanlışlarımız var. Evimizden iş yerimize arabamıza kadar her yerde yanımızda olan bu teknolojik gelişmeler bizi elbette ki olumlu yönde etkilediği gibi olumsuz yönde de etkiliyor.

Evimizde Televizyonumuzda, aydınlatma sistemimizde, ses sistemimizde güvenlik sistemimizde cep telefonumuz ile yapabildiğimiz gibi arabamızda telefon ile rahatça konuşabiliyor, işyerinde bir kaç departman ile aynı anda telefonla konuşabiliyoruz. Teknolojinin bizi bugün getirdiği son nokta ise son zamanlarda çok fazla popüler olan bir çizgi filme ait çıkarılmış oyun. Bu oyun henüz Türkiye’de yayınlanmamış olmasına rağmen milyonlarca insan tarafından indirildi ve oynanmaya başlandı bile.

Haritanız ile aynı anda çalışan oyun konum bilginizden yararlanarak size belirli objeleri yakalamanız için ne kadar yürümeniz gerektiğini vs. söylüyor. Günlük yaşantısında en ufak bir market alışverişine bile aracıyla giden insanlar bu oyun sayesinde arkadaşlarıyla kilometrelerce yol kat ediyor. Oyunun tabi ki yararı kadar zararı da var. İnsanlar dikkatsizce yollarda yürüdüğünden dolayı yaya ve araç trafiğinde karmaşalar hatta kazalar meydana geliyor.

 Teknolojiyi Nasıl Kullanmalıyız?

Teknolojiyi tıpta kullanmalıyız, işyerimizde kullanmalıyız, yeni icatlarda kullanmalıyız, araçlarımızda kullanmalıyız. Fakat sosyal yaşantımızı hiçe sayacak şekilde saatlerce sosyal medya hesaplarımızda dolaşmak yerine bu vakti kısıtlandırarak çevremizdeki insanlarla vakit geçirebiliriz. Veya bilgilerimizi çeşitli hesaplar veya sistemleri çökerterek kullanılmaması gerek bilgi veya görüntüleri ele geçirecek şekilde kullanmamalıyız.

Teknolojinin bu denli fazla kullanılıyor olması insanların arasındaki ilişkiyi etkilemektedir. Kimi zaman yanlış anlaşılmalara sebep olmaktadır. Bu nedenle teknolojiyi ihtiyaç ve isteklerimiz doğrultusunda kısıtlı olarak kullanmalıyız. Sürdürülebilir bu teknolojiyi bizimle beraber dünyanın her yerinden insan kullanmaktadır ve en ufak bir fikir bile kimi zaman insanlığı etkileyecek derecede önem arz etmektedir.

 

 

             Teknolojiyi Doğru Kullanmak

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Web Sitenizi Ücretsiz Analiz Edelim

Seo Analiz