Teknoloji Nereye Gidiyor


Teknoloji Nereye Gidiyor

Teknoloji Nereye Gidiyor

Özellikle 2. Dünya Savaşı’ndan sonra hızla ilerleyen teknoloji, 2000 ‘li yıllar ile beraber önüne geçilemez bir hızla ilerlemeye devam etmektedir. Hayatımızın her alanında olan teknoloji, bize sunduğu kolaylıklarla beraber, getirdiği birçok olumsuzlukta mevcuttur. Ancak olumu yönlerinin olumsuzları bastırdığını göz ardı edemeyiz. Bir kaç başlık ile teknolojinin insan hayatındaki önemini aşağıda bulabilirsiniz;

Tıp alanı; İnsan sağlığı ve tıp sektöründeki teknolojik gelişmeler sayesinde, günümüzde birçok çaresiz olarak adlandırılan hastalıkların çaresi bulunmaya başlanmıştır. Geçmişte iyileşmesi imkânsız olan hastalıklar bile günümüzde tıptaki teknolojik gelişmeler ile çok kısa bir sürede tedavi edilmektedir. Ameliyatlarda insan hatası yüzünden son bulan hayatlar, artık robotların yardımı ile sıfır hata ile operasyonlar yapılabilmekte ve ölümler ciddi alanda azalmaktadır.

Bunun yanı sıra özellikle kanser hastalarına uygulanan ışın tedavisi ameliyatsız olarak hastalıktan kurtulmaya yardımcı olur. Bu da teknolojinin bize tıp alanında sunduğu avantajlardan birisidir. Tıptaki teknolojik cihazlar sayesinde kişilerin hastalıkları çok kısa sürede ameliyatsız tespit edilebilmektedir. Ayrıca anne adayları gelişen teknoloji ile bebeklerini doğmadan önce görebilmekte, sağlık durumlarını kontrol edebilmekte ve cinsiyetlerini öğrenebilmektedir. Bunların hepsi teknoloji ile mümkün olmuştur.

Elektronik sektörü; Evimizde kullandığımız elektronik cihazlardan, kullandığımız arabalara kadar teknoloji günlük yaşamımızın her yerinde bulunmaktadır. Peki, Teknoloji Nereye Gidiyor Teknolojideki gelişmeler ile gündelik hayatımız çok daha kolay ve pratik bir hale gelmiştir. Gelişen cep telefonları ile her zaman cebimizde internetle ile dünyaya bağlanama imkânımız olmaktadır.

Kullandığımız araçlar teknoloji yardımı ile daha güvenli bir hale gelmiş olup, navigasyon uygulamaları ile kimseye yol tarifi sormak zorunda kalmıyoruz. Evimizde otururken elektronik cihazlarımız ile banka ödemelerini yapıyor, banka kuyruklarında sıra beklemiyoruz. Kısacası teknoloji hayatımızın artık her alanında bulunuyor.

Ağır sanayi; Ağır sanayi sektöründeki teknolojik gelişmeler de hayatımızı etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Özellikle silah sanayisindeki teknolojik gelişmeler daha etkili silahların icat edilmesine yol açmaktadır. Bunun sonucu olarakta dünyada hala daha devam eden savaşlarda daha çok kişi ölmektedir. Son 20 yılda bu hızla ilerleyen teknolojiyi hepimiz takip etmekte zorlanıyoruz. Ve görünen o ki ilerleyen yıllarda da bu gelişme hızla devam edecektir.

Teknoloji, Teknolojik Gelişmeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Web Sitenizi Ücretsiz Analiz Edelim

Seo Analiz