Sosyal Ağlar Nasıl Kullanılır ?


Sosyal Ağlar Nasıl Kullanılır ?

Sosyal ağları nasıl kullanılır ?

Öncelikle sosyal ağları kullanmaya başlamak için bir mail adresine sahip olunmalıdır. Mail adresi elektronik posta adresidir. Sosyal olarak çevrenizin size doğrudan ulaşması ve sizin bir kişi ve kuruluşa doğrudan resmi bir şekilde kontak kurmanızı sağlar. Sosyal ağlar; insanların sosyalleşmesi, beğendiği konu ve ilgi odakları hakkında çevresini internet üzerinden takip etmesidir. Sosyal ağlar nasıl kullanılır? Öncelikle ilginizi çeken bir ağa üye olunuz. Mail adresinize aktivasyon kodu gelir. Bir sonraki adım olarak telefon numaranızı sosyal ağ senkronize etmenizi sağlar.

Bulunduğumuz çevreyi işaretleyip ilgi alanlarınız belirlenir. Bu şekilde profiliniz site tarafından oluşturulur. Daha sonra beğendiğiniz ilgi alanları takip et ya da beğen seçenekleriyle kullanıcının akış sayfasına eklenir. Bu akış sayfasına kullanıcı arkadaşlarını ekleyebilir. Takip etmek istediği veya o sayfa da görmek istediği kişi grup sayfa topluluk gibi platformun kullanıcıya sunduğu seçenekleri işaretleyebilir, kullanıcının hoşuna giden şeyler burada beğenilir, aynı zamanda bu kullanıcının hoşuna giden gönderiler profil sayfasında paylaşılabilir. Sosyal ağları takip eden insanların da beğenilen haberler hakkında görüntü alabilmesi sağlanır.

Bir yemekte çekinilen fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşılarak o insanlarla olunduğunu, hangi mekanda bulunulduğunu ne yapıldığını o an orada olmayan insanlara gösterilebilir, sizi takip eden kişilerinde sizden haberdar olmaları sağlanabilir veya ilkokul arkadaşı bu sosyal ağlarla bulanabilir. Bulduğunuz kişilerle mesajlaşabilir, arama yapabilir hatta görüntülü bile konuşabilirsiniz. Uzun zamandır haber alamadığınız ve numarasını kaybettiğiniz arkadaşınızın neler yaptığını görebilirsiniz.

Sosyal ağlardaki arama butonları aradığınız bir başlığı yazdığınız kelimeler dahilinde kategorilere ayırarak o konuyla ilgili size site içerisindeki mevcut içerikleri kronolojik olarak sıralayabilir. Sosyal ağlar insanların ihtiyaçları doğrultusunda birden fazla ağda oluşarak insanların daha fazla çeşitlilikte sanal ortamdan çıkmadan sosyalleşmesini sağlamaktadır. Günümüz ihtiyaçları dahilinde oluşan bu sosyal ağlar insanların hayatlarını hem kolaylaştırır hem de insanların kısa zamanda çok kişiyle etkileşim kurmasını sağlar.

Sosyal Ağlar, Seo Sosyal Ağlar, Sosyal Ağlar Seo, Sosyal Ağlar Nasıl Kullanılır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Web Sitenizi Ücretsiz Analiz Edelim

Seo Analiz