Şirketlerin Web Tasarımı Nasıl Olmalıdır?


Şirketlerin Web Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Hazır script kullanan html kullanıcıları vardır ve bu tasarımcılar bir sorun olduğunda ,o sorunu çözemezler , html tasarımı çok önemli ve mühim bir konudur eğer bilmeyen kişilerin eline teslim edilirse sitenizde bir çok aksaklık çıkabilecektir. Bunun önüne geçmek amacıyla html tasarımına önem vermeliyiz,web tasarım ın en önemli parçası bu kısımdır,bu yüzden çok büyük bir önem arz etmektedir.

Bugün ki konumuz da şirketlerin web sayfalarını, şirket sitelerinin web tasarımlarının nasıl olması gerektiğini , ne tür ince detaylar kullanmamız gerektiğini açıklayacağız .Öncelikle bir şirket sayfası türü önemsizin sade bir tasarımı olmalıdır,kullanan kullanıcıya güven aşılamalıdır. Şirket sayfalarında en çok gördüğümüz şey , sadelikten çok uzakta olmasıdır ve sitelerin çok karışık olmasıdır, kullanıcılar şirket sitelerin işlerini halletmeye veya şirketin özelliklerini öğrenmek için girerler bu nedenle şirket sitesi sade ve hedefine uygun olmalıdır .Bir çok kullanıcının şikayeti ve bir çok şirket sayfası sahibinin şikayeti kendi sitelerinin karmaşık ve renk yönünden çok canlı olmasıdır. Şirket sitelerinde bir ağırlık , bir ciddiyet olmalıdır bu yüzden de sadelik ön planda olması gerekir.Sade olmayan ve gözü yoran siteler , kullanıcı dostu değildirler.

Geçtiğimiz yıllarda tasarımcılar şirket sitelerinde canlı renkler kullanırken , bu günlerde basit ve gözü yormayan renkler tercih etmektedir. Bir diğer konu ise şirket sitesinde , şirketin isminin ve iletişim bilgilerinin ön planda olmasıdır . Çünkü bu tip sitelere ciddi kullanıcılar yani iş yapacak kullanıcılar girer ki şirketle birebir temas halinde olmak isterler.Bir şirket sitesinin web tasarım ını yaparken en çok dikkat etmemiz gereken husus iletişim bilgilerinin görünür bir linkte olmasıdır ve güzel düzenlenmesidir.Sonuç olarak iletişim bilgilerini güzel bir yere koyduktan sonra ve sade renkler ve tasarım seçtikten sonra , sitemiz kullanılır biçime gelecektir.

Bir sonraki konumuz olan web sitelerine yardımcı diller konusunda , web tasarımda bilinmesi gereken dilleri anlatıp ,irdeleyeceğiz.Web tasarım a yardımcı bir çok dil bulunmakta fakat , dünya genelinde bu dillerin bir çoğu zor ve gereksiz olduğu için , sadece birkaç tanesi kullanılmaktadır.Bu kapsamda son yıllarda çok anlaşılır programlar çıkmıştır. Bu programlardan en çok kullanılanı adobe nin çıkarmış olduğu dreamviewer programıdır.Bu program html konusunda insanları tembelliğe itse de gayet kullanım açısından , kullanıcıyı hızlandıran bir programdır.Fakat çoğu web tasarım cı html ile web tasarım ı yapmayı bilmediği için , gerektiği hallerde bu işi profesyonel anlamda bilen kişilere yaptırmaktadır.

Şirketlerin en çok dikkat ettikleri husus firmanın internet sitesinde nasıl lanse edildiğidir. Şirket sitelerinde renk seçimine dikkat etmemiz gerektiğini söylemiştik aynı zaman da dikkat edeceğimiz en önemli hususta sitedeki resmiliktir. Konulacak yazılar ve arka plan resmi olmalıdır ve şirketin ağırlığı ön plana çıkarılmalıdır.Bu sayede firmanın daha ön plana çıkmasıyla sitenin amacı ön plana çıkacaktır.

 

 

Web Tasarım, Bakırköy Web Tasarım, Web Tasarım Bakırköy, İnternet Sitesi, Web Sayfası Tasarımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Web Sitenizi Ücretsiz Analiz Edelim

Seo Analiz