Seo`cular İçin Rehber


Seo`cular İçin Rehber

Web tasarımı dünyasının parlayan yıldızı SEO için basit, uygulanabilir ve pratik önerilere her zaman ihtiyaç vardır. İşte siz web tasarımcılarına başarılı bir SEO çalışması yapabilmek için altın değerinde öğütler:Kendi web sitenizi zaman içerisinde tekrardan inşa etmeniz SEO açısından sizin için oldukça faydalı olacaktır. Çünkü sürekli değişen arama motoru algoritmalarına eskiden yeterli derecede cevap verebilen siteniz değişen ve gelişen algoritmalar nedeniyle artık SEO açısından işlerliğini yitirmiş olabilir.

Web sitenizi sürekli bir şekilde güncel tutmaya çalışın. Örneğin kendinize haftalık ya da aylık içerik ekleme hedefleri belirleyin ve bu içeriklerin eklemesini aksatmadan yapmaya çalışın. Web sitenize ekleyeceğiniz içeriklerin tamamen özgün olmasına zaten dikkat etmelisiniz. Bunun yanında bu içeriklerin web sitenizi ziyaret edecek kullanıcılar açısından kullanılabilir olmasını sağlayın. Şunu unutmayın ki, siz ne kadar SEO çalışması yaparsanız yapın, sitenize tekrar çekemeyeceğiniz her kullanıcı sizin etkinlik alanınızın giderek sınırlanması anlamına gelmekte, bu durum da web sitenizin hit oranını düşürmektedir.

Sitenizde kullanacağınız anahtar kelimelerin sık sık güncellemesini yapın. Zaman içinde içeriğiniz için en uygun olarak belirlediğiniz anahtar kelimeler yerlerini daha uygun anahtar kelimelere bırakmış olabilir. Eğer mümkünse eski içerik sayfalarınızın içerisindeki anahtar kelimeleri bu yeni anahtar kelimelerle değiştirin ya da sayfanızı bu anahtar kelimelere göre yeniden oluşturun. Web tasarımınızı bundan böyle bu kelimeler üzerinden devam ettirin ve hiçbir zaman anahtar kelime denetimini boş vermeyin.

Siteniz hakkında aralıklarla küçük ilan metinleri hazırlayın ve bu metinleri diğer internet kullanıcılarını rahatsız etmeyecek ama onların da görebileceği uygun yerlere postalayın. Bu alanlar blog yazılarının yorum kısımları, Facebook ve Twitter gibi sosyal mecralar olabilir. Yalnız bu işi yaparken diğer kullanıcıları etik olmayacak şekilde rahatsız etmeyin. Örneğin bir blog sitesine dadanıp yorum alanlarına sizin web sitenizin reklamlarını yapıştırmanız hoş olmadığı kadar etik de değildir. Bu ayrıca sizin yaratıcılıktan yoksun olduğunuz anlamına gelir.Belirleyeceğiniz anahtar kelimelerinizi site içeriğinizde çok sık oranlarda kullanmayın. Bu oran çok az da olmamalı. Kendinize araştırmalar yaparak kelime başı anahtar kelime kullanım yoğunlukları belirleyin. Anahtar kelimeler arama motorlarının size yönelmesini sağlarlar. Ama bu durum her önünüze gelen yere anahtar kelime yazmanızı sağlamamalı. Sık anahtar kelime kullanımı arama motorları algoritmalarına takılır ve siteniz arama motorları tarafından spam olarak algılanmaya başlar. Bu durum da web tasarımı yaptığınız onca zamanın çöpe gitmesi demektir.

Ve bunlar arasında belki de en önemlisi, hiçbir zaman algoritmaların arkasından dolaşacak çıkış kapılarını kullanmayın. Belki arkalarından algoritmaların o günler için dolaşmış olup onları kandırabilirsiniz. Ama sırf bu yolla web sitenizin içeriğini doldurmuşsanız eğer, gün gelir algoritma yapıları değişir ve bu yaptığınız algoritmalar tarafından farkına varılabilir hale gelirse, bütün emeğiniz bir çırpıda boşa gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Web Sitenizi Ücretsiz Analiz Edelim

Seo Analiz