SEO Nedir Ve SEO Çalışmasının Artıları / Eksileri Nelerdir?


SEO Nedir Ve SEO Çalışmasının Artıları / Eksileri Nelerdir?

SEO Nedir Ve SEO Çalışmasının Artıları / Eksileri Nelerdir?

SEO, tam açılımıyla Search Engine Optimization, arama motorlarına yönelik yapılan optimizasyon (kısaca bir fonksiyonu minimize veya maksimize edilmesi olarak tanımlanabilir) ve iyileştirme çalışmalarıdır. Başka değişle, arama motorlarının web sayfalarını basit bir şekilde taramasına olanak veren bir takım teknik düzenlemelere verilen addır.

SEO’nun 2 Türü Vardır

– Site içi

– Site dışı Seo

SEO Gerekli Midir? Sizin İçin SEO En iyi SEO Yapıyoruz

Evet. SEO, arama motorlarında sayfaların ya da sitelerin üst sıralarda görünmesine yönelik yapılan bütün çalışmaları kapsamaktadır. Bu nedenle, SEO açılımı itibariyle, “Arama Motoru Optimizasyonu” anlamına gelmektedir. SEO’nun üst sıralarda görünmesi, sayfalarda veya sitelerde yer alan tüm bilgi, içerik, hizmet ve alış-verişlerin ilgili daha fazla kişiye ulaşmasına olanak sağlamaktadır.

İnternet üzerinde var olan popülerliği göz önünde bulunduracak olursak, Seo; site veya sayfaların normal yani doğal şekilde ulaşamayacakları web tanınmışlığına, gayet doğal görünen yöntemleri kullanarak ulaşmayı sağlamaktadır. Bu web tanınmışlığı, Google’da sıralamalarda artışı da beraberinde getirmektedir. Bu açıdan Seo, internette var olan internet reklamcılığının en itibarlı ve maddi anlamda da getirisi yüksek bir çeşit pazarlama stratejisi konumundadır.

SEO’nun Yapılması İle Site Trafiği Artar

SEO web tanınmışlığını, popülariteyi sağlama aracı olarak işlevi olduğu için, bu tanınmışlığı en doğal yollarla sağlayabilen uzman kişiler en iyi SEO Uzmanları arasında sayılmaktadır. Popülarite kelimesinden kasıt internet ortamında meşhur olmak anlamına gelmektedir. Bunu sağlamak için de en iyi yöntem reklam yapmaktır. İnternet ortamında kendi siteniz ve sayfanız için yaptığınız reklamlar, site veya sayfalarınızın Google’da en üst sıralarda görünmesine imkân vermektedir. Peki, bu popülarite nerden anlaşılmaktadır?

Sitenize ziyaretçi sayısının düzenli şekilde artışına ve site hakkında yapılan bilgilendirme ve link paylaşımlarına Google tarafından anlaşılmaktadır. Bu paylaşımların sayısı ve kanalları arttıkça popülarite durumu daha doğal ve sağlam bir seviyeye ulaşmaktadır. Herhangi bir sitenin popülaritesinin, açıldığı andan son duruma kadar bakmayı dikkate alarak gelişimi değerlendirilir ve sitenin popülaritesi arama motoru sonuçlarına direkt olarak yansıtılmaya başlamaktadır.

SEO Ayarları Olmazsa Site Trafiğiniz Daha Az Olur

SEO çalışması yapılmayan sitelerin trafiği daha az olur ve bu nedenle istenilen kitleye ulaşmak neredeyse imkansızdır. Sizin için sitenizde SEO çalışması yapıyor ve istediğiniz kitleye ulaşmanızı sağlıyoruz. Google’ın yükseltme mantığı içinde Seo çalışmalarındaki anahtar kelime doğallıktır. Bu mantık içerisinde Google, internet ortamında bulunan yapay durumlar hemen fark edilir ve dikkate alınmamaktadır. Bunun yanı sıra, tüm yapay çalışmaların sayısının artmaya başlaması, dikkate alınmamasının yanında olumsuz olarak kaydedilir ve Google sıralamalarında bu olumsuz etki kişinin sitesine yansımaktadır. Doğal yollarla yapılan tanınmışlık yani popularite anlayışı içinde yapılan tüm paylaşım ve Seo çalışmaları, site sahibinin bilgisi dışında yapılan çalışmalar olarak görülmektedir. Bu sayede doğan izlenim, kullanıcıların siteyi faydalı bularak çeşitli paylaşımlarda bulunduğudur. Bu doğallık anlayışının en önemli kısmı, yani temelini oluşturan en önemli özellik çeşitliliktir. Kişinin elinden yürütülen çalışmaların doğal görünmemesinin sebebi budur. Bu nedenle yapılan çalışmaların yapısı, uygulanma biçimi, yöntemi, zamanı ve sayısı gibi bazı kriterlerin çeşitlilik arz etmesi kalıcı ve doğal olarak yükselmesini sağlamaktadır.

Google Arama Sonuçlarında Siteyi Üst Sıralara Çıkarma Süreci Kısaca Şu Şekildedir:

– Web sitesi için bir içerik oluşturulur. Bir blog yazısı yazılır veya site güncellenir.

– Google örümcekleri (botlar) yeni içeriği taramak için web sitesine gelir.

– Botlar genel olarak linkleri takip etmektedir. Bu da demek oluyor ki, başka sayfalarınızdaki veya dışarıdan farklı bir link sayesinde Google yeni sayfayı bulur. Eğer herhangi bir link yoksa Google içeriğe daha zor ulaşmaktadır.

– Sayfanın Google kurallarını ihlal edip etmediği incelendikten sonra, herhangi bir sorun yoksa Google gerekli domain ve sayfa otoritesini belirler. Sorun yoksa Google botları, sayfaları taradıktan saniyeler sonra Google bu sayfaları indeksine alır.

– Herhangi biri Google’da arama yapar. Google geçmiş aramaları göz önüne alarak bazı önerilerde bulunmaktadır. (Kelimeyi yazınca otomatik doldurma önerileri gibi.)

SEO Nedir Ve SEO Çalışmasının Artıları, SEO Nedir, Seo Çalışması, Seo Yaptırmak Gerekli Mi, Seo nun Artısı Var Mı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Web Sitenizi Ücretsiz Analiz Edelim

Seo Analiz