SEO Analizi Nedir Nasıl Kullanılır?


SEO Analizi Nedir Nasıl Kullanılır?

Eğer siz de web platformlarıyla çalışıyorsanız seo analizi sizin için olmazsa olmazdır. Seo analizi yapmadan gideceğiniz yolu tahmin edemez ve büyük olasılıkla da başarısız olursunuz. Bu sektörde var olmak istiyorsanız arama motorlarının bulunduğunuz sektör ile alakalı web platformlarını nasıl değerlendirdiğini bilerek stratejinizi ona göre şekillendirmek zorundasınız. Web sitenizseoin arama motorlarında üst sıralarda çıkması size rating kazandırır. Bu kazandığınız rating ise size para olarak geri döner. İşte bu ratingi kazanabilmeniz için doğru seo araçları kullanarak analizlerinizi yapmalı ve harekete geçmelisiniz.

Seo araçlarıiçinde öncelikle kullanacağınız kriterlersektör, rakip ve mevcut site analizidir. Site analizi yaparken bakmanız gereken sitenin arama motorları bazında durumu, backlink ile ilgili çalışmaları domain adlarının durumu ve on pageseo çalışmalarındaki aktiviteleridir. Tüm bu seo araçları detaylı olarak incelenerek siteniz için bir yol haritası çizilmeli veatacağınız adımlar tüm bu analizlerin neticesinde belirlenmelidir.        Seo araçları kullanılarak yapılan seo analizi çalışmaları etkin ve de doğru bir şekilde yapıldığında başarısız olmanız için hiçbir neden yoktur.

SEO analizi peki ama nasıl ?

 

Seo analizinde öncelikle belirlenmesi gereken sitenin hangi kelimeler temel alınarak yükselmesini istediğimiz yani anahtar kelimelerin hangileri olacağıdır. Seo uzmanları ilk olarak, sizin veya kendilerinin belirledikleri anahtar kelimeler üzerinden nasıl bir çalışma yapılabileceği konusunda bir strateji belirlerler.İşte seo analizi çalışmaları burada devreye girmektedir. Seoanalizisafhasında neler yapıldığını madde madde listeleyecek olursak:

1.    Öncelikle çalışma yapılacak web sitesi incelenir ve On Page SEO ile uyumlu olup olmadığına bakılır.
2.    Eğer mevcut sitenin daha önceden yapılmış Off Page SEO çalışmaları var ise bu çalışmalarının uygun olup olmadığı ve ne derece etkin olduğu incelenir.
3.    Belirlenen anahtar kelimelerin arama motorlarındaki aranma sayıları ve rekabet durumları incelenir.
4.    İlk 5 sayfaya kadar arama motorlarında üst sıralarda görünen sitelerin backlink ve On PageSEO açısından durumlarına bakılır.
5.    Rakip sitelerin arama motorlarına ne şekilde göründüğü müzakere edilir.
6.    Mevcut sitemizin ve rakip sitelerin Alexa, Pagerank ve Trustrank değerleri en ince ayrıntısına kadarincelenir.
7.    Rakip sitelerin özgün içerik kullananları ile eğer varsa kopyala yapıştır içerik kullananları birbirinden ayrılır.
8.    Seo analizi yapılan sitenin On Page SEO ölçütlerine uyumluluğu kontrol edilir.

SEO analizleri sayesinde gelecekte atılması gereken adımlar belirlenir, bu adımları atabilmek için gerekli olan stratejiler geliştirilir ve tüm bunlardan sonra da bu çalışmaların karşılığı beklenir. Sektörde bir yer edinmek istiyorsanız tıpkı klasik ticarette olduğu gibi web platformlarında da rakiplerin incelenmesi çok önemlidir. Doğru seo araçları kullanılarak yapılan seo analizi neticesinde pek çok site istediği sonuçlara kısa sürede ulaşmakta ve rakiplerinin adımlarını önceden doğru bir şekilde tahmin ederek sektör liderliğine emin adımlarla ilerlemektedirler.

 

 

 

Seo Analizi, Seo Analizi Nedir, Seo Analizi Nasıl Kullanılır, On Page Seo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Web Sitenizi Ücretsiz Analiz Edelim

Seo Analiz