SEO Adımları Nelerdir ?


SEO Adımları Nelerdir ?

SEO Adımları Nelerdir?

 SEO web sitenizin arama motorlarında üst sıralara çıkmasını ve sitenizin daha çok ziyaretçi almasını sağlar. Bu işten verim almak için 4 aşamada gerçekleştirmemiz gerekiyor.

 Analiz
Strateji, Geliştirme, Uygulama, Yönetim

Analiz: Var olan site incelendikten sonra, eğer yeni bir site tasarımı ise sistem sektör analizi yapar. Bunun yanında hedef kelime yoğunluğunu, site trafiği oranlarını, indeksleme sıklığını, linklerin güncelliğini, link uygun olup olmadığını, meta uygunluğunu, Rakiplerin konumlarını güncel sıralanma oranlarını analiz eder.

 Strateji Geliştirme: Site analiz edildikten sonra hedef kelimeler belirlenir ve uygun bir strateji geliştirilir. Ayrıca hedef kelimeler ile yeni içerikler yazılır. Link desteği yapılır. Sitenin ihtiyaçları tespit edilip, güncellemeler için planlamalar yapılır. Tasarlanacak bannerler ve reklam seçenekleri oluşturulur ve sektöre özel yayın ve reklam kanalları belirlenir.

 Uygulama: Mevcut sitenin analizi yapıp ihtiyaçların belirlenmesinden sonra uygulama aşamasına geçmek gerekiyor. Müşteriye gerekli bilgi ve raporları sunmak da önemli. Yapılması gereken, yeni metinler indekslemeniz, reklam ve kampanya içerikleri hazırlamanız,
ilgili siteler ile link alışverişi yapmanız ve google hizmetlerinden yararlanmanız gerekmektedir.


Yönetim:
 SEO sadece bir kez yapılarak tamamlanacak bir uygulama değildir. Web sitenizin yayında olduğu her zaman belirli zamanlarda uygulanması gereken bir yöntem. Optimizasyon çalışmalarının tamamlanmasından sonra durum analizleri yapılır. Müşteri paylaşımları, sorun çözme, yöntem geliştirme gibi aşamalar yer da almaktadır. Haftalık ve aylık analizler müşteriye iletilir. Daha sonra analizlere göre stratejiler geliştirilir. Son olarak da site sorunları hakkında bilgilendirme yapılıp, sorunların çözümü için gerekli yöntemler sunulur.

Başarılı bir SEO için yukarıdaki adımları aşama aşama uygulamanız gerekmektedir. Eğer adımları başarılı bir şekilde gerçekleştirirseniz sitenizin, arama motorlarında üst sıraya çıkmasına ve sitenize daha çok ziyaretçi çekmenize büyük bir oranda katkı sağlamış olacaksınız.

Başarılı Bir Seo,  Başarılı Seo Firmaları, Seo, Seo Başarısı, Seo Adımları, Seo Aşamaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Web Sitenizi Ücretsiz Analiz Edelim

Seo Analiz