PageRank Güncellemesi


PageRank Güncellemesi

Google’ın arama kalitesini artırmak adına yardım aldığı bir sistemdir.Bağlantı sayısı üzerinden çalışan ve aynı zamanda da bağlantı adedine göre sitelere değer vererek kalite puanını belirleyen de bir sistemdir.

Hatta Google bu sistemi Stanford Üniversitesi’nden milyonlarca dolar ödeyerek de satın alınmıştır.Diğer birçok arama mototrunun Google’a yetişemeyerek bu yolda da tükenip sonra da gitmelerinin sebebi de bu algoritma belirleyicisidir.

Google birkaç senedir bu algoritmanın belirleyiciliği azaltarak bu belirleyiciliği yine daha önce faydalandığı başka kaynaklara da aktarılmıştı bunlardan en belirleyici azaltarak bu belirleyiciliği de daha önce faydalandığı başka kaynaklara da aktarılmıştır

Bunlardan en belirleyici olanı ise Sosyal medya da olmuştur. Blogların altındaki spam site from blog sayfalarıyla dolmuştur.Blogların altındaki spam yorumlardan da tutun forumlardaki birçok anlamlandırması saçma konular açılan milyonlarca facebook ve twitter hesabına kadar bu zamanla internette kaliteli bilginin bulunabilirliği de azaltmıştır.Bunlar bizim yaptığımız analizler ama sakın unutmayın ki Google’ın birçok stratejisti de bulunmaktadır.

 

 

 

              Son PageRank Güncellenmesi, PageRank

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Web Sitenizi Ücretsiz Analiz Edelim

Seo Analiz