Google Pagerank


Google Pagerank

Konumuz google pagerank değeri de nasıl alınır ve google pagerank değeri nasıl yükşelir.

Google pagerank değeri sitenizin de başka sitelerden dofollow link almasıyla google tarafından yapılan güncellemerde aldığı değerdir.

Alınan bu dofollow linkleri google öneri olarak algılar ve burda linki aldığınız sitenin kalitesi çok önemlidir.Eğer linki aldığınız sitenin de pagerank değeri 4 ise sitenin link çıkışları ve kalitesi yerindeyse siteniz bu siteden etkilenip maxsimum 4 google pagerank değeri alabilir.Örneğin 4 adet de pagerank değeri 4 olan siteden dofollow link aldınız ve sitelerin kaliteleri iyiyse yine sitenizin alabileceği maxsimum google pagerank değeri 4’tür.

Bu karşılaştırmayı da sizde yapabilirsiniz Mesela dofollow link alacağınız siteye girip anasayfasından sabit çıkışlı linklerin yani altsayfaların da google pagerank değerlerini inceleyebilirsiniz.

Örnek olarak bizim sitemizi incelediğinizde PR 4, PR 3, PR 2, PR 1 altsayfalar görebilirsiniz.Aynı şekilde de sizin siteniz eklendiğinde tabi güncellemeden en az 1 ay önce eklenecek olursa bu değerlerden birisini alabilir.Ama ben PR 5 almak istiyorum diyorsanız en düşük pr5 değerli sitelerden dofollow link almanız öneririz.Örnek vermek gerekirse üniversite sitelerinin google pagerank değerlerinin yüksek olduğunu herkez bilir.

Bunun nedeni ise üniversite sitelerinin birbirlerini linklendirmesidir. Eğer google pagerank değeri de 7 olan bir üniversite siteden dofollow link aldığınızda google pagerank değeriniz 7 ve altı olabilir.

 

 

Pagerank, Pagerank Güncellemesi, Pagerank Nedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Web Sitenizi Ücretsiz Analiz Edelim

Seo Analiz