Kim Bu Seo Uzmanları ?


Kim Bu Seo Uzmanları ?

İnternetin gittikçe büyüyen deryasında sitelerin diğerleri arasında hayatta kalabilmek içinweb tasarımı konusuna düzgün bir şekilde eğilmelerinin gerekliliği kadar rekabet savaşlarında da kendine artık sağlam konumlar alması gerekmekte. Ortak düşman ise SEO!

KURUMSAL SÖZLEŞMELİ SEO HİZMETLERİMİZDEN YARARLANABİLİRSİNİZ.

Web siteleri doğal olarak ulaşılmayı bekleyen alanlardır. Bunun yolu ise artık günümüzde tamamen arama motorlarının derin ve karanlık (!) algoritma dehlizlerinden geçmekte.  Elbette mesele bu kadar karanlık değil. Hatta SEO’nun varlığı belki de interneti lüzumsuz bilgiler salatası olmaktan koruyan en güçlü etkendir. Hal böyle olunca, web siteleri arama motorlarında ki yer kapma savaşlarına kaçınılmaz olarak taraf olmak zorunda. Bu taraftarlık konusunda ise yapılabilecek tek şey arama motorlarının istediği algoritmalara en doğru ve özgün bir şekilde yanıt verebilmekten geçmekte. Tabir-i caizse işte bu noktada internet dünyası artık yeni kahramanlarla tanışıyor: SEO uzmanları!

 

SEO konusu artık gelişen algoritmaların yarattığı etki ile aşılması gereken bir engel olmaktan çıkmış durumda. SEO ile mücadele etmek yerine, web tasarımı yaparken SEO’nun dilini konuşabilen tercümanlara ihtiyaç duyulmakta. İnternette erişmek kadar erişilebilmek de en büyük sıkıntı. Bilhassa Google’ın sürekli tazelediği arama motoru algoritma yapıları, bu algoritmalardan anlayan, bu değişimleri takip eden ve hızlı aynı zamanda da olabildiğince tehlikesiz çözümler üreten insanları ihtiyaç haline getirdi. Artık web tasarım işi tasarımcılar ve SEO’cular olarak ikiye ayrıldı diyebiliriz.

SEO uzmanı olabilmek için tabi ki öncelikli olan şey internette var olan Google ve onun muadili arama motorlarının algoritma yapılarını iyice sindirebilmek. Çünkü yapının nasıl çalıştığını bilmeden ona uygun çözümler yaratmaya çalışmak boşa kürek çekmekten başka bir şey olmayacaktır. SEO uzmanlığı internetteki herhangi bir sitenin arama motorlarında girilen verilere uygun olarak çıkan sonuçlar arasında en yukarı sıralarda yer alması için çabalayan bir iş alanıdır. SEO uzmanlığını iyi bir şekilde yapabilmek için değişen arama motoru indeksleme yöntemlerini bilmek dışında aynı zamanda kodlama bilgisine de sahip olmak gerekir. Çünkü SEO uzmanı, web sitelerinin kod kaynaklarını tarayabilecek, o kodlarda bulunan hataları egale edebilecek aynı zamanda da sitenin kod çatısını, yapacağı gerekli değişikliklerle uygun hale getirecek kişi olmalıdır.

SEO uzmanı olarak bir sitenin görünürlüğünü arttırmak için yapılması gereken ilk iş hangi anahtar kelimelerin siteyi sonuçlarda üst kısımlara taşıyacağını tespit etmektir. Bu anahtar kelimelerin seçilme işlemi o anahtar kelimenin arama motorunda ne sıklıkla arandığına bağlıdır büyük ölçüde. Ardından SEO uzmanı uygun yöntemler kullanarak site adının dış yollarla bir nevi yayılmasını sağlar. Örneğin,  dışardan siteye köprüler yaratıp kullanıcıların olabildiğince başka yerlerden de gelmesini sağlar. Çeşitli hit arttırma yöntemlerini kullanmak da elbette risk almayı gerektirir. İşinde iyi olan bir SEO uzmanı, web tasarımı sahibinin sitesini algoritmaların uygunsuzluk tespiti yapmasına fırsat vermeden arama motoru sonuçlarında üst sıralara taşımayı bilmelidir.

 

Seo Uzmanları, Seo Uzmanı, Seo Uzman, Seocu Kimdir, Seo Uzmanları Kim,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Web Sitenizi Ücretsiz Analiz Edelim

Seo Analiz