iPhone iOS7′den iOS6′ya Nasıl Dönülür? Nasıl Downgrade yapılır?


iPhone iOS7′den iOS6′ya Nasıl Dönülür? Nasıl Downgrade yapılır?

iOS7’nin tanıtılmasıyla birlikte Beta sürümü de geliştiriciler için indirilmeye açılmıştı. Ancak geliştirici olmasanız da geliştirici hesabı olan biri aracılığıyla cihazınızı kaydettirerek iOS7’yi kurabiliyorsunuz.
Tepeden tırnağa yenilenen iOS7, Beta sürecinde olduğu için çeşitli sorunlarla karşılaşmanız da olası. Karşılaşmasanız da denedikten sonra iOS6’ya geri dönüş yapmak isteyebilirsiniz.
Dikkat! Bu işlemler sonunda iPhone’unuzdaki bütün bilgiler silinecektir. Lütfen Yedek almayı unutmayınız.

Birinci Adım: Uygun olan iOS6 dosyasını İNDİRİN
iOS6′ya geri dönüş yapmak için Bilgisayarınıza iOS6′in cihazınıza uygun olan versiyonunu indirmeniz gerekiyor. Bunun için uygun Firmware’i indirmelisiniz.

İkinci Adım: Cihazınızı Bilgisayarınıza Bağlayın, iTunes’u Açın
Cihazınızı bilgisayarınıza bağladıktan sonra eğer otomatik olarak açılmamışsa iTunes’u açın ve Otomatik Senkronizasyona Hayır Deyin (Eğer Başlamışsa).

Üçüncü Adım: iPhone’u DFU moduna almayın, sadece Restore / Geri Yükleme’ye basın.
Popüler algıda iPhone’unuzu DFU moduna alıp, ondan sonra Downgrade yapmak, geçerli olan harekettir ama bu Downgrade’de bu şekilde bir Ekstra çaba harcamamıza hiçte gerek yok.
Cihazı DFU moda almadanda geri yükleme yapabilirsiniz demiştik ama sizin cihazının bu şekilde Geri Yükleme yapamıyorsa, DFU moda almakta da bir zarar yok.

Biz bu aşamayı atlayarak yapmamız gerekenleri yazıyoruz. iTunes ekranında Alt +Option tuşuna (Windows’da Shift Tuşuna) basılı tutarak Restore iPhone / iPhone’u Geri Yükle‘ye basınız ve indirmiş olduğunuz dosyayı seçiniz. (Cihazınıza uygun olan dosyayı indirmişseniz, işlem başlamış olmalıdır) Bu işlemden sonra cihazınız Geri Yüklemeye başlamış olmalıdır.

Eğer DFU mod ile bu işlemi gerçekleştiriyorsanız, iTunes’u açtığınızda cihazın Recovery Mod’da olduğunu söyleyen bir mesaj alacaksınız. Ona Tamam diyerek geçin. Listeden iPhone’unuzu seçin. Alt +Option tuşuna (Windows işletim sistemi kullanıyorsanız Shift tuşuna) basılı tutun ve Restore iPhone butonuna tıklayın. İndirmiş olduğunuz dosyayı seçin.

Doğru dosyayı indirmişseniz, Restore’a basarak işleme devam ediniz. cihazınız Geri Yüklemeye başlamış olmalıdır. Şimdi tek yapmanız gereken Cihazınızın Geri Yüklenmesini Beklemektir.

 

 

 

                   İPhone iOS7’den iOS6’ya Nasıl Dönülür? Nasıl Downgrade Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Web Sitenizi Ücretsiz Analiz Edelim

Seo Analiz