İnstagram Reklamları Ve İş Olanakları


İnstagram Reklamları Ve İş Olanakları

İnstagram Reklam

Teknolojinin gelişmesi sosyal paylaşım sitelerinin de insanlar tarafından aktif kullanmasına sebep oluyor. Sosyal paylaşım sitelerinin kullanım yoğunluğu her geçen gün artarken bu siteler üzerinden ek iş olanakları da gündeme geliyor. Facebook, Twitter, Youtube derken birde sadece görsel post paylaşımı yapılan İnstagram gündeme geldi. İnstagram da satış yapmak ve takipçi sayısı yüksek İnstagram fenomen’lerine reklam vererek ürün tanıtımı yaptırmak mümkün.

İnstagram’da Nasıl Takipçi Sayısı Yükseltilir?

İnstagram fenomeni olmak ve takipçi sayısını yükseltmek için belli kalite ve kategoriler üzerinde post paylaşımı yapmak gerekiyor. Takipçilerin istekleri ve önerileri doğrultusunda ilerleyebilir veya tamamen kendi kişisel ilgi alanlarınız üzerine yoğunlaşabilirsiniz. Takipçileriniz ile iletişim halinde olmanız mevcut takipçilerinizin takipten çıkmamasına yarar sağlarken onların hesabınız ile ilgili ne düşündüğünü de bilmenize yardımcı olacaktır. İnstagram sayfanızda popülaritenizin artması için dönemin popüler konularını araştırıp onlara yoğunlaşmanız işinize yarayacaktır.
Yeterli takipçi sayısına ulaştığınızda isterseniz kendi ürünlerinizin tanıtım ve satışını yapabilirsiniz isterseniz de markalar ile işbirliği yaparak belli ücret karşılığında markaların ürün tanıtımını yapabilirsiniz.

İnstagram takipçilerinizi rahatsız etmeyecek şekilde yapmalısınız reklam ve tanıtım işlerinizi sadece reklama odaklandığınızda insanlar bundan sıkılarak takibinizi bırakabilir. Fakat siz bir ürünü (kendinize ve ya markaya ait olan fark etmez ) takipçilerinizin gözüne sokacak şekilde paylaşırsanız bu insanlara itici gelecek ve sizi takip etmekten vazgeçmelerine neden olacaktır.
İnstagram hesabınızdan reklam ya da tanıtım yaparken gündelik hayatta paylaştığınız bir postun küçük bir yerine ürünü koyarsanız hem merak uyandırıcı olur hem de insanları rahatsız etmez. Hakkında fikrinizin olmadığı bir ürünün de reklamını yapmamanız sizin yararınıza olacaktır.

İnstagram Hesaplarından Reklam Nasıl Verilir?

İnstagram reklam hizmetini her çaptaki işletmenin kullanabileceği şekilde yapılandırmıştır. Reklam servisi aşamalı olarak hizmete sunuluyor. Git gide daha fazla kullanıcının hizmetine açılan servis gerek API gerekse Facebook’un reklam aracı Power Editör üzerinden kullanılabiliyor.
Facebook’ta reklam hesabınız varsa İnstagramda da reklam yayınlayabiliyorsunuz. Facebook reklam aracını kullanarak reklamlarınızı oluşturduğunuzda instagram hesaplarınız dan da reklam gösterimi imkânına sahip oluyorsunuz. Reklam vermek isteyen kişilerin İnstagram hesabı olmak zorunda değildir. Fakat İnstagram hesabınızın olması sizin yararınıza olacaktır. Hem geklama gelen yorumlara cevap verebilmek adına hem de reklam veren isminin gri renkte olmaması adına. Businness Manager’e bir instagram hesabı eklemeniz verdiğiniz reklamın daha iyi takibini sağlamanıza yardımcı oluyor.

 

 

İnstagram Hesaplarından Reklam Nasıl Verilir, İnstagram Reklam, İnstagram Reklam Verme, İnstagram’da Nasıl Takipçi Sayısı Yükseltilir, İnstagram Bussiness Solutions, İnstagram Reklam Vermek İstiyorum​, İnstagram Reklam Nasıl Verilir, İnstagram Reklam Vermek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Web Sitenizi Ücretsiz Analiz Edelim

Seo Analiz