Google Mobil Pazarlamayı Hedefliyor


Google Mobil Pazarlamayı Hedefliyor

Gelirlerinin de önemli bir kısmını yayınlanan reklamlardan karşılayan firma resmi blogundan yapılan duyuruda Adwors servisini mobil ile de birleştiren yeni Enhanced Campaigns hizmetini de tanıtmıştır.

Değişiklikler kapsamında reklamverenler bundan da böyle web ve mobil kampanyalarını tek bir yerden de yönetebilecek açıklamasında artan mobil kullanımıyla birlikte pazarlama sürecinin de daha karmaşık hale geldiğini de dikkat çeken Google Geliştirilmiş kampanyalar sayesinde de reklamverenlerin de tüm cihazlar için yer,gün ve saat ve de cihaz türü gibi kriterleri temel alarak pazarlama sürecini de aynı yerden sürdürebileceklerini belirtmektedir.

Geliştirilmiş kampanyalar ile de tüm cihazlarda da doğru reklam metnine site bağlantısına uygulamaya veya uzantıya da sahip reklamlar gösterebilmek mümkün hale de gelecektir.Dolayısıyla bu kampanyayı tüm cihaz/yer/günün saati kombinasyonları için düzenlememiz gerekmeyecektir.

Diğer yandan da Geliştirilmiş Kampanyalar dijital reklamcılığın da kanayan yaralarından da yapılan yatırımın da geri dönüşümünün hesaplanması konusunda reklamverenlere yardımcı olacaktır.

Zira Google yep yeni reklam aracılığıyla birlikte AdWords kampanyalarınızın da geri dönüşümünü uygulama indirme de yapılan arama sayılarına kadar da daha detaylı olarak da raporlama ve ölçümleme şeklinde de alabileceğiniz söyleniyor.

 

google,adwords,mobil pazarlama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Web Sitenizi Ücretsiz Analiz Edelim

Seo Analiz