Google Link Reddetme Aracı


Google Link Reddetme Aracı

Google Link Reddetme Nasıl Oluyor

 

Bu durum aslına bakılırsa bir nevi güvenlik önlemi olarak da sayılabilir. Yani her türlü sitenin güvenliğini sağlamak amacı ile google tarafından ortaya çıkarılmış bir güvenlik aracıdır. Bir diğer ismi ile tanımlama aracı olan bu link reddetme, Google Link Reddetme Nasıl Oluyor sorusu adına siteye gelen her hangi bir bağlantının sitenin istekleri doğrultusunda olup olmadığını ve negatif SEO ya da yapay olup olmadığına dair sitenin bu konuda zarar görmesine engel olmakta diye tabir edilebilir.
Tehlikeli Link Reddetme Aracı

Mesela her hangi bir kişi kendisine rakip gördüğü bir site içerisine site ile her hangi bir alakası olamayan ya da son derece kalitesiz olarak anchor textler aracılığı ile bu site adına bir referans noktası belirledi. Ancak bunu ilk olarak tespit etmek ve daha sonra da bu durumu Google’a bildirmek için Google link disavow tool sistemini kullanmak gerekir. Bunun için de bu konuyu son derece iyi bilen ve bu alana hakim kişilerden destek almak daha fazla yarar sağlayacaktır. Bu tür Backlink analizleri için de birçok farklı yol bulunmaktadır. Bu konuda da son derece kaliteli bir Backlink sorgulama aracı kullanılmalıdır.

Kalitesi Backlink’ler

Bunun yanı sıra ayrıca bu Backlink’lerin kalitesiz yanlarını ve bununla birlikte siteye ne gibi ne gibi zararlar verebileceğine dair bir takım faktörler bulunmaktadır. Örneğin sitenin geçmişinin çok fazla olmaması bu tehlikeli Backlink’lerin tuzağına düşme ihtimalini arttırmaktadır. Bir diğer yandan ise site ile alakasız olan bir takım anahtar kelimeler çok geç olmadan Google link reddetme aracına göndermek en doğru seçim olacaktır. Bunun yanı sıra Google Link Reddetme Nasıl Oluyor sorusu için tüm bunların yapılması gerekirken, aynı zamanda domain otoritesi ya da spam sitelere de son derece dikkat etmek gerekmekte ve Google reddetme aracı kullanılmalıdır.

Gmail ile giriş yaparak Google da link reddetme aracına ulaşabilirsiniz.

https://www.google.com/webmasters/tools/disavow-links-main

 

 

 

Link Reddetme Aracı, Link Reddetme, Link Reddetme Nasıl Oluyor, Google Link Reddetme Nasıl Oluyor, Tehlikeli Link Reddetme Aracı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Web Sitenizi Ücretsiz Analiz Edelim

Seo Analiz