E-Ticaret Nedir ?


E-Ticaret Nedir ?

Aslında her alışveriş yapılan web sitelerinin; her biri de e-ticaret projesidir. Fakat her e-ticaret dendiğinde de alışveriş siteleri gelmektedir. Bende genel anlayışın izinden giderek ticari boyutu da olamayan bankacılık ve devlet ödemelerini kapsayan e-ticaretten de değildir. Alışveriş siteleri üzerinden de gitmek istiyoruz. Sözlük anlamı faslını bir kenara da olursak ben E-ticaret nedir? Sorusunun cevabının yine bu terimin yazılışında da gizli olduğunu söyleyeceğiz E-ticaret yazıldığı gibi internet ortamında yapılan, yazılımla başlar ve görsellik ile devam eden bir satış sistemidir.

Ticaret bu terimin de en sonunda olmasına rağmen de karakter sayısı olarak %77 sini oluşturmaktadır ve bu yolun soluğunu da temin eden tek faktördür Yani sizin web siteniz google aramalarında da her kelime de ilk sırada da çıksa web siteniz dünyanın en iyi ve kullanışlı tasarımına sahip olsa da web siteye giren çıkmaz bilmese ticareti bilmiyorsanız kısa sürede başarısız olur sadece de ürün özelliklerinin araştırıldığı bir platform da olmaktadır. Dolayısıyla da bir e-ticaret web sitesinin de yazmış olduk yazılım,ticaret ve tasarımınıdır Ticaret kısmını biraz irdelemek istiyoruz.

Bir alışveriş sitesi kurmaya niyetiniz varsa, hali hazırda e-ticaretle uğraşıyor yada bu web siteye ilk adımlarınızı atıyorsunuz demektir.Her halükarda e-ticaret sizin için yeni bir mecradır bunu da kesinlikle unutmayınız.

 

e-ticaret,e-ticaretin,faydalari,e ticaret nedir,eticaret

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Web Sitenizi Ücretsiz Analiz Edelim

Seo Analiz