Alexa Backlink Nedir


Alexa Backlink Nedir

Yayınlanan web sitenin google arama motorunda en ön sıralara çıkması ve böylelikle ziyaretçi giriş sayılarını gereken bazı çok önemli işler bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi özgün makale yayınlamaktadır. Web Site içeriği arama motorlarında bulunan botlar tarafından sitenin ziyaret edilmesine bağlı olarak yapılıyor.

İndex için botların sitenize daha çok ve sık uğramasını istiyorsanız özgün yazı veya makale yayınlamakla beraber bazı küçük seo ayarları yani arama optimizasyonları ve backlink almak zorunludur.Seo ayarları yapmak küçüçük eklentilerle veya hazır kodlarla yapabilmektedir.

Backlink almak ise işin en zor ve ayrıntılı kısmıda oluşturmaktadırlar. Arama botlarının bir site içinde yaptığı kontorllerde öncelikle yeni bir yazı olup olmadığına bakar ve varsa bu yazının özgün olup olmadığı kontrolleri edilir. Ardından site içerisindeki başka sitelerine ait linkler araştırılmaktadır. Google’a göre değerli bir site olup olmadığı PageRank sistemine göre ölçülür.

 

Sizlerin sitenizi değerli ise PageRank değeriniz 1 ile 10 arasında bazı rakama tekabül eder. Bu Rank değeri 3 olan ve üstüne çıktığı andan itibaren artık sizin siteniz de değerlidir siteler arasındaki yerini almaktadır.Google tarafından daha sık ziyaret edildiği için daha çok index alır ve böylelikle arama sonuçlarında zirveye doğru maymun gibi tırmanmaya başlarsınız

 

 

 

              Seo, Backlink, Makale, Backlink, Alexa Backlink, Alexa Sıralaması,  Alexa Düşürme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Web Sitenizi Ücretsiz Analiz Edelim

Seo Analiz