Web Tasarımı`na Kaç Gün Ayırmak Gerekir


Web Tasarımı`na Kaç Gün Ayırmak Gerekir

Daha önceki makalelerimizde web site tasarımının seo ya etkisini irdelemiştik.Web tasarım da bir çok etmen sitenin google da yükselmesini sağlayabilir.Tasarımın sade ve kullanışlı olması site sakinlerinin site de kalış sürelerini arttıracak ve daha çok vakit geçiren site sakinleri sitenin google da yükselmesine olanak sağlayacaktır.Bunun neticesinde web tasarım ın site seosundaki etkisi ortaya çıkmıştır.

Bir çok insan web tasarımına pek önem vermemekte ,daha çok içeriğe önem vermektedir.Fakat bu çok yanlıştır , içeriğe verilen önem kadar siten tasarımına da önem verilmesi lazımdır. Sitenin içeriği ne olursa olsun siteyi pazarlayacak etmen sitenin görselliği olacaktır ki buçok önemli bir husustur.

Bugün işleyeceğimiz konu web tasarıma kaç gün zaman ayırmak gerekir , web tasarımı yaparken en çok zaman ayıracağımız bölümler nelerdir , bu gibi sorulara cevap arayacağız. Web tasarıma bir çok insan pek vakit ayırmamakta ve önemsememektedir. Bunun haklı yanları olabilir , mesela içeriği çok basit olan bir site yapılabilir , yada küçük çapta bir şirket sitesi yaparken web tasarımcılar çok zaman ayırmamaktadırlar , böyle haklı nedenler olduğu gibi içeriği büyük olan sitelerin web tasarım için uğraşmaları şarttır.

Çünkü insanoğlu dışı güzel olmayanın içini merak etmez , işte bu nedenle web tasarıma önem göstermemiz gerekmektedir. Web tasarımda temel şart  kullanıcıların basit bir ara yüzle siteyi en verimli şekilde kullanabilmeleridir. Bu sayede kullanıcılar ara yüzün basit olması nedeniyle site de daha çok vakit geçirebileceklerdir. Web tasarıma genellikle web tasarımcılar bir hafta ayırmaktadırlar bazı web tasarımlara bir ay ayıranlarda oluyordur.Bazı web tasarımları çok emek gerektirdiği ve çok kapsamlı olduğu için , web tasarımcılar bunlar üzerinde çok vakit geçirmektedirler.

Fakat içeriği az olan sitelerde web tasarımcılar pek uğraşmamakta ve web tasarıma 1 hafta ayırmaktadırlar. Bu gibi sitelerin içeriği az olduğu için kısa sürede bitmektedir. Sonuç olarak web tasarımcılar ayıracakları gün sayısını kendileri belirlemektedirler.Her tasarımcının tasarımı yaptığı gün farklıdır. Bazı tasarımcılar gece gündüz çalışarak tasarımlarını üç günde bile bitirebilmektedirler.

Diğer makalem de tasarımcılar nerelerde çalışabilir , web tasarımcıların çalışma alanlarını irdeleyeceğiz. Web tasarımı ile uğraşan kişiler genellikle medya şirketlerinde çalışabilmektedir. Bu şirketlerin yanı sıra web sitesi yapan şirketlerde çalışabilirler. Web tasarımı giderek yükselen bir meslek olmakla birlikte , milli eğitim bakanlığı her yıl bu mesleği öğretmek için kurslar açmaktadır.Bu kurslar sonucunda mezun olan kişilere meb onaylı diploma vermektedirler.Bu kurslardan mezun olanlar daha doğrusu belli bir saati tamamlamış olanlar web tasarımla ilgili işyerlerinde çalışabilmektedirler.Bu sayede web tasarım öğrenmek isteyenler günden güne artmaktadır ve bu kurslara yazılmaktadırlar.Aslında her yıl bu meslek gelişmektedir,her gün yeni siteler açılmaktadır.

Web tasarımı ne kadar öğrenilse de bu meslek biraz yaratıcılık istemektedir.Biraz insanların hayal gücüne kalmıştır ,bazı şeyler insanların hayal gücüyle oluşmaktadır.Piyasada bir çok web tasarımcı bulunsa da bunların bir çoğu klişe tasarımlar yapmaktadır.Güzel tasarımlar yapabilmek için piyasadaki web sitelerini güncel olarak takip etmek ve hayal gücünüzün çok gelişmiş olması gerektir , bunun yanında estetiğe çok önem vermeniz gerekmektedir.

 

 

Web Tasarım, Bakırköy Web Tasarımı, İnternet Sitesi, Web Sayfası Tasarımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Web Sitenizi Ücretsiz Analiz Edelim

Seo Analiz